Schroniska w Zakopanem

Schroniska w Zakopanem - 7. Szkolne, Murań, Żak, Energetyk

Schroniska w Tatrach to bardzo ważne punkty na mapie, które każdy turysta wybierający się nawet na najbardziej podstawowy szlak, powinien mieć odpowiednio oznaczone i „wbite w pamięć”. Naturalnie niektóre schroniska w miastach i niżej, przed górskimi szlakami, działają bardziej na zasadzie hoteli czy noclegowni, gdzie każdy gość ma wcześniej umówiony pokój i nocleg. Jednak wyżej w górach i w najtrudniejszych lokalizacjach schroniska realizują także swoją misję, jaką jest pomoc tym, którzy w górach mają problemy w trudnych warunkach i muszą przeczekać najgorszy okres w ciepłym i bezpiecznym miejscu.

W miastach jak Zakopane schroniska w pierwszej kolejności umożliwiają zakwaterowanie blisko atrakcyjnych turystycznie miejsc pod Tatrami, ale dają także szansę bardzo szybkiego dostępu do najważniejszych szlaków turystycznych w Tatrach. Dzięki temu zadowoleni będą i ci, którzy do idealnego wypoczynku potrzebują długiego i częstego zwiedzania Zakopanego i jego okolic oraz ci, dla których liczy się przede wszystkim wysiłek i przygoda związane z przemierzaniem kolejnych szlaków – tym bardziej, że tych w Tatrach nie brakuje.

W samym Zakopanem szczególnie popularne wśród turystów są takie schroniska, jak chociażby:

  • Schronisko Szkolne – zakopiańska filia schroniska z Krakowa, która mieści się na Krzeptówkach, tuż przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Ze schroniska widać Rysy, a na gości czeka ogrodzony parking. Z tego schroniska bardzo łatwo dostać się do Dolin: Kościeliskiej, Chochołowskiej oraz do Czarnego Dunajca.
  • Schronisko Murań – również położone na Krzeptówkach, skąd łatwo o tani transport w okolice Doliny Kościeliskiej czy Chochołowskiej, ale także z okien tego pensjonatu rozciąga się piękna panorama na Rysy. Początek mają tu też różne szlaki na Giewont czy do Doliny Strążyskiej.
  • Schronisko Młodzieżowe Żak – położone tuż przy wylocie Doliny Białego Potoku, w atrakcyjnej południowej części Zakopanego. Można stąd dużo wygodniej dostać się do jednej z większych atrakcji Zakopanego, czyli Wielkiej Krokwi.
  • Schronisko Energetyk – jego główną zaletą jest lokalizacja. Schronisko to położone jest tuż przy wejściu do kolejki na Kasprowy Wierch.
  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *